MGZGK

mgzgk.serock.pl

Wyszukiwarka

Wirtualny spacer

po mieście

Kalendarz

wydarzeń

«Grudzień 2017»
P W Ś C P S N
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Nawigacja:

  • Aktualności

Treść strony

Uwaga na czad
2017.12.11
UWAGA NA CZAD

Co roku, w okresie zimowym kilkadziesiąt osób w Polsce ulega zatruciu czadem. Czad to tlenek węgla, który powstaje w wyniku niepełnego spalania gazu czy paliw płynnych. Najczęstszym miejscem powstawania czadu jest kuchnia, szczególnie, gdy dużo gotujemy, smażymy i pieczemy. Innym pomieszczeniem, gdzie może powstawać czad jest łazienka, kiedy ogrzewamy wodę gazem. Czad jest bezbarwny, bezwonny i lżejszy od powietrza, co powoduje, że bardzo szybko może rozprzestrzenić się po całym pomieszczeniu. Największym zagrożeniem dla wystąpienia czadu jest zima, bo wtedy zamykamy okna z obawy przed zimnem.

Świąteczne oświetlenie gminy
2017.12.01
-

Trwają prace związane ze świątecznym oświetleniem miasta i gminy Serock. W bieżącym tygodniu ustawiona została w centralnym miejscu na Rynku w Serocku sztuczna choinka, która zostanie ubrana w świetlne łańcuchy, a na latarniach wokół rynku zamontowane zostały już iluminacje świetlne, które przyozdobią miasto w zimowe wieczory.

Zimowe utrzymanie dróg i chodników na terenie miasta i gminy Serock w sezonie zimowym 2017/2018
2017.11.24
Zimowe utrzymanie dróg i chodników na terenie miasta i gminy Serock w sezonie zimowym 2017/2018

Rozstrzygnięto już przetarg nieograniczony na „Zimowe utrzymanie dróg i chodników na terenie miasta i gminy Serock w sezonie zimowym 2017/2018”. Umowa została podpisana z firmą Zakład Usług Komunalnych Krzysztof Goźliński z siedzibą w Stasim Lesie, przy ulicy Głównej, która w postępowaniu przetargowym zaproponowała najkorzystniejsze warunki. Zgodnie z umową, zakres prac obejmuje odśnieżanie jezdni dróg i likwidację śliskości dróg poprzez posypywania jezdni mieszanką piaskowo – solną oraz samą solą , a także odśnieżanie chodników, placów, parkingów, ścieżek rowerowych wraz z likwidacją śliskości za pomocą mieszanki piaskowo – solnej. Umowa została zawarta do dnia 15 kwietnia 2018 roku. Wartość zamówienia, zgodnie z podpisaną umową nie przekroczy kwoty 559.664,10 zł.

Zakończyły się zaplanowane na bieżący rok prace związane z rekultywacją nieczynnego składowiska w Dębem
2017.11.09
-

Ukończono pierwszy etap prac związanych z rekultywacją gminnego składowiska odpadów w miejscowości Dębe. Prace polegające na wyrównaniu i ukształtowaniu korony składowiska materiałem takim jak gruz, kamienie i gleba rozpoczęły się pod koniec września, a ukończone zostały w pierwszych dniach listopada.

Zmiany w organizacji ruchu przy cmentarzach
2017.10.30
Zmiany w organizacji ruchu przy cmentarzach

W związku z przypadającym na bieżący tydzień Dniem Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym oraz wynikającym z tego wzmożonym ruchem w okolicach cmentarzy, uprzejmie informujemy, iż od dnia dzisiejszego obowiązywać będą zmiany w organizacji ruchu przy cmentarzu w Serocku, które polegać będą na ograniczeniach w zatrzymywaniu i parkowaniu pojazdów bezpośrednio przy cmentarzu. Z uwagi na dużą ilość osób odwiedzających groby bliskich, uruchomione zostaną w pobliżu cmentarza, przy ul. Wyzwolenia i ul. Sienkiewicza dwa dodatkowe parkingi.

Odwiedzający cmentarze i sprzedawcy ze stoisk przy cmentarzach w Serocku i Woli Kiełpińskiej będą mieli możliwość korzystania z przenośnych toalet typu TOI-TOI, które ustawiono przy cmentarzach.

Jak sobie radzić z dużą ilością liści jesienią?
2017.10.20
-

Bieżące tygodnie to czas wzmożonych porządków w ogrodzie. Porządkujemy rabaty kwiatowe, przycinamy suche rośliny, a przede wszystkim grabimy opadłe liście.

To wszystko powoduje, że powstają bardzo duże ilości odpadów biodegradowalnych, z którymi możemy postąpić na dwa sposoby.

Dbajmy o racjonalne wykorzystanie worków do segregacji odpadów.
2017.10.09
-

W związku z docierającymi do nas zgłoszeniami zarówno od właścicieli nieruchomości, o niedostatecznej ilości worków do segregacji pozostawianych przez firmę Błysk – Bis, odbierającą odpady komunalne z terenu gminy, a zarazem od pracowników firmy, o niedostatecznym zapełnianiu przez mieszkańców worków i wystawianiu do odbioru worków niepełnych, przypominamy o zasadach racjonalnego wykorzystania worków.

Rozpoczęła się rekultywacja nieczynnego składowiska w Dębem
2017.10.02
-

Trwają pierwsze prace związane z rekultywacją gminnego składowiska odpadów w miejscowości Dębe.

„Drugie życie” szaletu miejskiego
2017.09.25

Na początku br. Miejsko-Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej w Serocku oddał nowy, automatyczny, bezobsługowy szalet miejski. Z dniem jego uruchomienia stary szalet został zamknięty. Ponieważ stary zbudowany był w systemie kontenerowym mógł zyskać nowe przeznaczenie. Na początku września br. kontener przeniesiono na teren Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Nasielskiej. Po niewielkim remoncie pełnić będzie funkcję pomieszczenia socjalno – biurowego i dalej będzie służyć mieszkańcom Miasta i Gminy Serock.

Trzy proste kroki do prawidłowej segregacji odpadów opakowaniowych
2017.08.21
Trzy proste kroki do prawidłowej segregacji odpadów opakowaniowych

Prawidłowa segregacja odpadów choć wymaga niewielkiego wysiłku, tak naprawdę jest bardzo łatwa. Segregując musimy wiedzieć, że to nie tylko podział odpadów na poszczególne frakcje i wrzucenie odpadów do worka w odpowiednim kolorze, ale także dbałość o racjonalne zapełnianie worków odpadami segregowanymi.

Dane kontakowe

przyjdź do zakładu

Miejsko-Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej w Serocku

Adres: ul. Nasielska 21

05-140 Serock

tel. 22 782 61 51, 782 75 73, 782 67 11

email: kzb@serock.pl, mgzgk@serock.pl

Zakład czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00 - 15.00

Dyrektor Zakładu przyjmuje interesantów w poniedziałki w godzinach 13.00-14.00

PSZOK czynny codziennie (pon.-ndz.) w godzinach 07.00.-17.00

Newsletter

Biuletyn informacyjny
Jeśli chcesz otrzymywać aktualne wiadomości o produktach i ofercie

Strona główna

Copyright 2009-2017 - Urząd Miasta i Gminy Serock. Wszelkie prawa zastrzeżone.